Pulpit Alfa  (Alfa)

Pulpit Alfa jest komputerowym pulpitem do sterowania oświetleniem w teatrach, studiach telewizyjnych i na koncertach estradowych.
Produkowane są wersje: Alfa-255 i Alfa-60.

Elementy regulacyjne i wskaźniki:

Uwaga! Opisy klawiszy, suwaków oraz wszystkie napisy na wyświetlaczu są w języku polskim (wyświetlacz można przestawić na język angielski).

Wejścia/wyjścia:

 Niektóre funkcje:
Program SCHOWEK

Jest to program działający w komputerze z systemem Windows, pozwalający zapamiętywać spektakle z Alfy na dyskach komputera. Dowolny z 12 spektakli z Alfy można zapamiętać na dowolnej z 26 pozycji w komputerze. Jeśli komputer jest wyposażony w interfejs szeregowy RS232, to Alfę łączymy wprost. Jeśli nie ma portu szeregowego, musimy użyć konwertera USB-RS232. Opis instalacji jest w pliku PDF dołączonym do programu.

Kabel łączący Alfę z PC lub konwerterem:

Alfa (9Ż)    -    PC lub konwerter (9Ż)

    2            -        3

    3            -        2

    5            -        5

Uwaga! Na nóżce 1. złącza Alfy jest wyprowadzone napięcie +12V do zasilania Alfetki (zdalnego sterowania przwodowego). Przy łączeniu z PC lub konwerterem należy zadbać, aby tę nóżkę pozostawić niepodłączoną.

Obsługa programu SCHOWEK odbywa się tylko z Alfy - na komputerze PC trzeba tylko uruchomić program SCHOWEK i ewentualnie wybrać port COM, a na koniec wyjść z niego klawiszem ESC.